Ockovanie a preštepovanie viniča

Fórum o všem co se týká tohoto způsobu množení
Odpovědět
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Dzordzik píše: 22 čer 2025, 21:39U mě se roubování 2 různých odrůd na bujně rostoucí keř Poslanniku nepodařilo. Oba rouby zaschly i přes důkladné omotání a přistínění. Jestli na to má, nebo nemá vliv ponechání jednoho výhonu původní odrůdy s květem, to netuším.
Dnes jsem vykopal kořen Poslannika, který neustále obrážel ze země, ale ani jeden z roubů Malšik s palčik se neujal. Stejná situace nastala i s roubováním na Galanth. Vyryl jsem díru na pravokořenou sazenici M s p a v hloubce "na rýč" byla zemina krásně vlhká i bez dešťů.

Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

Chatgpt:

...Děkuji za upřesnění – tedy otázka zní, zda smáčet řezné rány při roubování dešťovou vodou, a zda přínos rehydratace převáží riziko kontaminace. 
 --- 
✅ Smáčet řezné rány před roubováním – proč se to vůbec dělá? 
Cíl: rehydratace pletiv a zamezení zavzdušnění cévních svazků (xylému) Obvykle se používá čistá voda, ideálně převařená nebo destilovaná. 
Někdy se přidává fytohormon nebo antiseptikum (např. peroxid vodíku, KMnO₄ ve stopovém množství) 
--- 
⚠️ Dešťová voda – rizika při smáčení řezné rány
Problém: dešťová voda není sterilní, a to i když vypadá čistě.

Rizika zahrnují: 
Spory hub a plísní – např. Botrytis cinerea, Fusarium, Phaeoacremonium. 

Bakterie – např. Pseudomonas syringae (může způsobit rakovinu révy), Erwinia.

Pokud voda stála v nádobě nebo stékala po površích, riziko kontaminace výrazně roste  

➡️ Řezná rána je otevřená vstupní brána pro infekci. 

 --- 

⚖️ Závěr: Smáčet ránu dešťovou vodou ano nebo ne?

Otázky:

1) Je dešťová voda vhodná k namáčení řezných ran při roubování?
❌ Není doporučeno, riziko biologické kontaminace převyšuje přínos.

2) Je rehydratace důležitá?
✅ Ano, ale raději použij převařenou, odstátou nebo destilovanou vodu.

3) Pokud mám jen dešťovou vodu?
✅ Možno použít jen v nouzi, ale převařit ji a nechat vychladnout.

 --- 

✅ Doporučený postup při roubování révy: 
1. Roub i podnož nemáčet v dešťové vodě bez ošetření. 
2. Pokud je potřeba rehydratace: Použij převařenou a zchladlou vodu (ideálně dešťovou, ale převařenou)
Nebo použij pitnou vodu z kohoutku, odstátou aspoň 24 hodin (chlór se odpaří) 
3. Po smáčení řez co nejdříve spojit a zaizolovat (vosk, páska) 
4. Pokud se bojíš infekce, můžeš použít jemný roztok peroxidu vodíku (3% zředěný 1:10) na rychlé opláchnutí řezných ploch.


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
Marek1970
Aktivní člen
Příspěvky: 2157
Registrován: 01 říj 2020, 09:22
Bydliště: kúsok od Piešťan
Kraj: Trnavský, Slovensko
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Marek1970 »

Tak nakoniec sa zdá, že okrem jedinej odrody u ktorej ešte nie je jasné či sa ujala (má ju však kamarát, takže ak sa neujme tragédia sa nestane), tak každá z trinástich noviniek ktoré som vrúbľoval sa ujala. Zvyšné novinky som zakoreňoval a čakajú zväčša v kvetináčoch na uvoľnenie miesta. Absolútne najlepšia úspešnosť na úrovni takmer 100 % bola na koreňoch, ktoré som komplet prevrúbľovával ale podarilo sa niečo prevrúbľovať aj čiastočne s ponechaním časti starých výhonov a úrody. Niektoré vrúble sú aj so súkvetím a tesne pred rozkvitnutím, takže ak priebeh počasia dovolí bude z niektorých aj signálka aspoň na potvrdenie pravosti.
 
Přílohy
20250624_073735.jpg


blízko Piešťan,160 mnm
Po viacnásobnej redukcii ku koncu roka 2025 ešte pestujem:
Abažur, Arni, Banzai, Basanti, Cimus, Compassion, Darja, Dyňka, Džin, Efiop, Einset seedless, Gran Pri, Chrustalik, Iriska, Ivanka, Jutal, Kišmiš černý sultán, Kišmiš Nachodka, Kišmiš Zaporožskij, Krasavčik, Landyš, Lord, Prima Ukrajiny, Rafinad, Reliance, Skazka, Talizman, Valjok, Venus, Zolotce a ďalších 27 nemenovaných odrôd, spolu teda ešte 57 odrôd a cca 75 koreňov.
Cieľ do budúcnosti: zredukovať maximálne na 40 koreňov z 30 väčšinou bezsemenných odrôd.
mafa
Příspěvky: 96
Registrován: 09 lis 2024, 18:49
Kraj: Presovsky
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od mafa »

 
✅ Doporučený postup při roubování révy: 
1. Roub i podnož nemáčet v dešťové vodě bez ošetření. 
2. Pokud je potřeba rehydratace: Použij převařenou a zchladlou vodu (ideálně dešťovou, ale převařenou)
Nebo použij pitnou vodu z kohoutku, odstátou aspoň 24 hodin (chlór se odpaří) 
3. Po smáčení řez co nejdříve spojit a zaizolovat (vosk, páska) 
4. Pokud se bojíš infekce, můžeš použít jemný roztok peroxidu vodíku (3% zředěný 1:10) na rychlé opláchnutí řezných ploch.
 
minulý rok som si na to dával pozor, ale tento rok beriem dažďovú  vodu zo suda ktorá sa tam mení podľa aktuálnych zrážok, a nezaznamenal som oproti minulému roku zhoršenie úspešnosti 


Poprad 700 mnm.

51-11-3,Adrinalin, Akkord, Akvarel, Alex k-m, Alexander Lukasenko, Alinka, Anna German, Avatar, Avtograf Kalugina, Azov k-m, Barbi, Baronessa (Burdak), Baronessan (Kalugin), Basardi,Batja, Bravissimo k-m, Brjunetka, Cimus k-m, Carlik, Carodejka, Cervona Kalina, Citadel, Cornyj Joker, Danila, Dikij Angel, Dior, Don Juan, Dynka, Eldorado ( Kasic ), Eldorado ( Visnivecky ) , Extrim, Fantazer, Fenix, Fres Muskat, Hrom, Iriska k-m, Jamajka, Javelin k-m, Joker, Karolina Kalugina, Krasavica Kazacka, Kataleja, Klubnicnyj, Korol Vkusa, Krasa Dnepra, Krasnaja Sapocka, Keasnyj Princ, Krivbas, Kupidon, Kuzmic, Kvartet, Kvint, Leja, Lolita Torez, Lordik, Malva Rossa, Manila, Marka, Medeja, Melon, Mercisor Muskatnyj, Moldavskyj Manikur, Mozajka k-m, Muskat Dona, Muskat Koneva, Muskatel Bordo, Muza, Nirvana k-m, Padarok Dnepru, Pamjati Smelova, Pasadena, Peljustki Trojandy, Plombir Krasnyj, Premium, Red King, Rozovyj Palcik, Slava Ukrajine, Sofina, Sakira, Solncedar, Solncejar, Sikida k-m, Technologicnyj, Tekumze, Terra, Tor, Vasilok, Vika Viktoria, Vilija, Visna, Vodnaja Lilija, Vzlot, Zagatka Kalugina, Zoltaja reka,
Zoltyj Velikan, Zub Drakona
Georg
Aktivní člen
Příspěvky: 529
Registrován: 18 zář 2022, 14:33
Kraj: Bavaria(Germany)
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Georg »

Marek1970 píše: 24 čer 2025, 08:38Tak nakoniec sa zdá, že okrem jedinej odrody u ktorej ešte nie je jasné či sa ujala (má ju však kamarát, takže ak sa neujme tragédia sa nestane), tak každá z trinástich noviniek ktoré som vrúbľoval sa ujala. Zvyšné novinky som zakoreňoval a čakajú zväčša v kvetináčoch na uvoľnenie miesta. Absolútne najlepšia úspešnosť na úrovni takmer 100 % bola na koreňoch, ktoré som komplet prevrúbľovával ale podarilo sa niečo prevrúbľovať aj čiastočne s ponechaním časti starých výhonov a úrody. Niektoré vrúble sú aj so súkvetím a tesne pred rozkvitnutím, takže ak priebeh počasia dovolí bude z niektorých aj signálka aspoň na potvrdenie pravosti.
 
To je skvělý výsledek, Marek. Moje letošní úspěšnost roubování se pohybuje kolem 70 % u roubování hnědá na zelenou a 100 % u roubování zelená na zelenou.


Německo, Bavorsko (pohraniční oblast s ČR), 320mnm
---
Omluvte případné chyby v mých příspěvcích. Potřebuji použít překladač, abych mohl psát na toto fórum.
Bohous
Aktivní člen
Příspěvky: 456
Registrován: 24 srp 2020, 21:45
Bydliště: Zdiby, Praha - Východ
Kraj: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Bohous »

Úspěšnost roubování u mě je letos nula. Révu jsem přeroubovával Č-Z koncem května a zač. června, použil jsem roubovací kleště omega a roubování do rozštěpu, celkem 5 roubů, zdály se dobře uchované. Téměř okamžitě vyjely, což nebývá dobře. Pak se zastavily a konec. Nejlépe dopadl roub do rozštěpu, ale nejspíš také skončil. Možná jsem ponechal příliš mnoho výhonů z původní odrůdy, které berou keři sílu. Na okraj -nezdařilo se ani přiroubování lísek dalšími odrůdami (kvůli opylení) ani angrešt za zelena. Takový totální neúspěch, to se mi ještě nikdy nestalo. Jen roubování melounů, paprik a rajských dopadlo velmi úspěšně, prakticky 100%.


Severní hranice Prahy, rovina na kopci 300 mnm. Barvy: plodí, ještě neplodí, zrušeno

Odrůdy: Adler, Arni, Augustovskij, Cimus, Dubovskij Rozovij, Galahad, Garold, Geliodor, Gran Pri, Chrupka Bílá, Chrust, Jupiter, Katalonia, Lorus, Madlenka, Mladen, Muscat Blue, Nero, Picurka, Polo Muscat, Poslanník, Rebeka, Rošfor, Skazka, Světlana, Šaráda UA, Vanessa, Venus, Zolotce
Uživatelský avatar
matkoo
Aktivní člen
Příspěvky: 337
Registrován: 10 kvě 2021, 08:19
Bydliště: Bratislava - Vajnory, 130 mnm
Kraj: Bratislava
Has thanked: 27 times
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od matkoo »

U mna sa zatial veci vyvijaju dobre, i ked pokazit sa moze este vselico. 
Cervenym som vyznacil neuspesne stepenie do razstepu, zltym su dva vruble Arni "cierne do zeleneho" - tie mi robia radost.
A modrym je ponechany jeden letorast pôvodného Galahadu, ak by sa nieco stalo, nech mam niekde na tom kriku buduci rok "zelene".
Martin
c2z arni small.jpg
 
(ano ano, viem ze to tam mam zanedbane)
 
 


Plodi: Vostorg, Gordej, Ruslan, Elma, Pannónia Kincse, Souvenir, Arkadia, Aladdin, Veles, Rošfor, Beloje čudo, Cimus, Šarada UA, Skazka, Anita
Este neplodi: Zolotce, Tajna monacha, Valjok, Dyňka
Zrusene: Izabella, Nero, Pamjati Dombkovskoj, Galahad (prestepeny na Arni)
Newmi
Aktivní člen
Příspěvky: 156
Registrován: 24 kvě 2021, 18:08
Bydliště: Senička, 260 m n.m.
Kraj: Olomoucký
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Newmi »

IMG20250703200054.jpg
IMG20250703195716.jpg
 
IMG20250703195803.jpg
Letos jsem preroubovaval 3 kere. U dvou z nich uspesne. Takze jsem to letos asi nechtene udelal spravne 😄 Kazdopadne u jednoho roubovani to vyrasilo z puvodnich ocek a dlouho se to drzeno na par cm. Za posledni tri tydny uz to narostlo na 1,5 metru. U druheho roubovani puvodni ocka zaschla, avsak nasledne vyrasila ze zaloznich a uz ma vyhon 40 cm. A to uz jsem to chtel vykopat. Takze cekat, cekat a cekat. Prikladam foto, jak jsem se s tim piplal pro tento vysledek.
 
 
 


Odrůdy: Adler 5x, Aivaz 1x, Arni, Cimus 2x, Darja 2x, Gran Pri 2x, Ivanka 2x, Jutal 2x, Kišmiš Nachodka 2x, Klubničnyj 1x, Kreščenskij 3x, Rozmus 2x, Skazka 5x, Vostorg 2x, Ljolik, Krasavčik, Džina, Caesar, Deja, Furor, Gajane, Rafinad, Polonez 50, Fudži Minori, Sacharnye Kapli, Bravissimo, Lord Kišmiš 2x, Ljubimyj, Ladannyj 2, Effiop, Akademik

Zrušené odrůdy: Picurca, , Suffolk Red, Moldova, Ananasnyj, BV-18-109, Muscat Italia, Nero, Regina, Krystal, Bogema, Jalovenskyj Ustojčivyj, Galahad, Chottabyč, Katalonia, Nazarij, Nimrak, Onyx, Rošfor, Supernova, Valjok, Zolotce, Prim, Muscat Bleu,
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Dnes mi dorazily zelené řízky odrůdy Halloween, a tak jsem je byl ve vinohrádku naroubovat, dokud jsou čerstvé. Stihl jsem jen tři keře, protože mne vyhnal další slejvák. Část jich dám zakořenit a zítra zkusím naroubovat další, opět zelené do zeleného.

Obrázek Obrázek Obrázek


 
 


Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 6950
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Dzordzik »

Mirek píše: 08 črc 2025, 17:08Dnes mi dorazily zelené řízky odrůdy Halloween, a tak jsem je byl ve vinohrádku naroubovat, dokud jsou čerstvé. Stihl jsem jen tři keře, protože mne vyhnal další slejvák. Část jich dám zakořenit a zítra zkusím naroubovat další, opět zelené do zeleného.

Obrázek Obrázek Obrázek
 
Kdybys řekl, že jej chceš, mohl sis ke me přijet vykopat 3l sazenici. Chci se jej v každém případě zbavit.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Bela, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, 3x Darja, Dolgoždannyj, Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, George, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljolik, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nadia, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Vanka, Vitalino, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, 1x Bohema, Ciravas Agraa, Čornyj Kristal, Dyňka, Galahad, Geliodor, Halloween, 2x Klubničnyj, Nazarij, Nero, Něžnost, Poslannik, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Dzordzik píše: 08 črc 2025, 18:02Kdybys řekl, že jej chceš, mohl sis ke me přijet vykopat 3l sazenici. Chci se jej v každém případě zbavit.
 
Díky, ale už mohu jen přeroubovávat.


Bred_ik
Guru fóra
Příspěvky: 807
Registrován: 28 led 2020, 09:15
Bydliště: Čelechovice na Hané
Kraj: Olomoucký
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Bred_ik »

Po letošních zkušenostech, kdy jsem poprvé rouboval dřevité řízky do zelených, už asi budu této metodě dávat přednost před vykopávání keřů, podobně jako Mirek.
Letos ale dopadlo výborně i moje očkování koncem dubna Fokkertovým způsobem (viz návod pana Řezáče). U toho mám letos díky absenci jarních mrazíků úspěšnost 100% (loni 20% právě kvůli mrazům).
Úspěšnost roubovaní dřevitých řízků letos odhaduji na 70-80%, což je naprosto dostačující, protože ve většině případů jsem na keř dával jeden až dva rouby.
Co se týká namáčení roubů, považuji výše zmíněné téze AI za nesmysl. Namáčím vždy jen v dešťové vodě ve vaně, do které mám svedené svody ze střechy a žádnou kontaminaci jsem nezaznamenal. Ať už u roubování nebo při zakořeňování.


mafa
Příspěvky: 96
Registrován: 09 lis 2024, 18:49
Kraj: Presovsky
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od mafa »

Bred_ik píše: 08 črc 2025, 18:29 Po letošních zkušenostech, kdy jsem poprvé rouboval dřevité řízky do zelených, už asi budu této metodě dávat přednost před vykopávání keřů, 

 
preštiepovanie je dobré v oblastiach kde nehrozia silne mrazy,
10 mája sme tu mali okolo mínus päť, a všetko čo som neprikryl vymrzlo, a 90 percent z toho pustilo letorasty zo zeme, takže som sa dostal na pôvodnú odrodu,
preto radšej vykopávam a presádzam ak chcem vonku nejakú novú odrodu, 
ale aj napriek tomu som urobil asi sto stiepeni  :-D
  https://youtube.com/shorts/M3GzFksPfk8? ... ip2zl3JWuP


Poprad 700 mnm.

51-11-3,Adrinalin, Akkord, Akvarel, Alex k-m, Alexander Lukasenko, Alinka, Anna German, Avatar, Avtograf Kalugina, Azov k-m, Barbi, Baronessa (Burdak), Baronessan (Kalugin), Basardi,Batja, Bravissimo k-m, Brjunetka, Cimus k-m, Carlik, Carodejka, Cervona Kalina, Citadel, Cornyj Joker, Danila, Dikij Angel, Dior, Don Juan, Dynka, Eldorado ( Kasic ), Eldorado ( Visnivecky ) , Extrim, Fantazer, Fenix, Fres Muskat, Hrom, Iriska k-m, Jamajka, Javelin k-m, Joker, Karolina Kalugina, Krasavica Kazacka, Kataleja, Klubnicnyj, Korol Vkusa, Krasa Dnepra, Krasnaja Sapocka, Keasnyj Princ, Krivbas, Kupidon, Kuzmic, Kvartet, Kvint, Leja, Lolita Torez, Lordik, Malva Rossa, Manila, Marka, Medeja, Melon, Mercisor Muskatnyj, Moldavskyj Manikur, Mozajka k-m, Muskat Dona, Muskat Koneva, Muskatel Bordo, Muza, Nirvana k-m, Padarok Dnepru, Pamjati Smelova, Pasadena, Peljustki Trojandy, Plombir Krasnyj, Premium, Red King, Rozovyj Palcik, Slava Ukrajine, Sofina, Sakira, Solncedar, Solncejar, Sikida k-m, Technologicnyj, Tekumze, Terra, Tor, Vasilok, Vika Viktoria, Vilija, Visna, Vodnaja Lilija, Vzlot, Zagatka Kalugina, Zoltaja reka,
Zoltyj Velikan, Zub Drakona
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Narouboval jsem předevčírem ještě několik jednoočkových řízků a včera zastínil rouby papírovými udělátky proti ... Proti čemu vlastně? Stínit proti něčemu co není téměř vidět?
Obrázek  Obrázek  Obrázek  Obrázek
 
 
 
 
 


Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 6950
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Dzordzik »

Mirek píše: 11 črc 2025, 10:32Narouboval jsem předevčírem ještě několik jednoočkových řízků a včera zastínil rouby papírovými udělátky proti ... Proti čemu vlastně? Stínit proti něčemu co není téměř vidět? 
Proti horku a vysušování roubů... Mevik doporučoval omotat a stínit alobalem.


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Bela, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, 3x Darja, Dolgoždannyj, Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, George, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljolik, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nadia, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Vanka, Vitalino, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, 1x Bohema, Ciravas Agraa, Čornyj Kristal, Dyňka, Galahad, Geliodor, Halloween, 2x Klubničnyj, Nazarij, Nero, Něžnost, Poslannik, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Dzordzik píše: 11 črc 2025, 11:50Proti horku a vysušování roubů... Mevik doporučoval omotat a stínit alobalem.
JJ, vím o tom. Pro jistotu toho Tvého Hallowína ještě nevyhazuj ;-)


Uživatelský avatar
Dzordzik
Administrátor fóra
Příspěvky: 6950
Registrován: 27 led 2020, 14:57
Bydliště: Zdounky (Kroměřížsko), JZ svah 280 mnm
Kraj: Zlínský kraj
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Dzordzik »

Mirek píše: 11 črc 2025, 12:31JJ, vím o tom. Pro jistotu toho Tvého Hallowína ještě nevyhazuj ;-)
Nechceš se pro něj stavit rovnou?  :-D  Klidně Ti ho i vykopu, hlavně ať už je pryč :-)


Zdounky (Kroměřížsko), prudký JZ svah 270 mnm, převážně písčitá půda, barvy: objednáno, ještě neplodí, plodí, zrušené

Odrůdy: 21-28, 4x Adler, Aladdin, Albina, Alexa, 2x Avatar, Baltimor, Bažena, Bekingem, Bela, Blizněc, 3x Bravissimo, Cezar, 3x Cimus, Čornyj sultán, Čornyj chrustal, 3x Darja, Dolgoždannyj, Dubljanskij, 3x Efiop, Elbrus, Emma, Everest, Faeton, George, Gerbera, 2x Gran Pri, Helena, 2x Ivanka, Jasja, 3x Jutal, Katalonia, Klaudio Kardinale, Korolevskij Muskat, Krasa Balok, Kreščenskij, Ladannyj 2, Land Cruiser, Livia, Ljolik, Ljubimyj, Luiza, Madonna, Monolit, Muskat Medovyj, Nadia, Nachodka, Nezavisimost, Ovalnovišňovij, Pamjati Nebesnoj Sotni, 2x Polonez 50, Prima Ukrajiny, Rafinad, Rosa Ranaja, Rošfor, Senator Burdaka, Sirenevyj, 2x Skazka, Sjuzanna, Slava Ukrajine (Višněveckij), Solnyško, Šarlota, Šerlok, Tajna Monacha, Talisman, Vanka, Vitalino, Vostorg, Zolotce, Artek, Bananas, 1x Bohema, Ciravas Agraa, Čornyj Kristal, Dyňka, Galahad, Geliodor, Halloween, 2x Klubničnyj, Nazarij, Nero, Něžnost, Poslannik, Slava Ukrajině Bač., Valjok, Vanessa
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

Update Reliance: po měsíci a půl od roubování nechybí moc a bude mi kvést... počítam asi jeden, max 2 tydny. 
Letorosty už jsou pak skoro na konci dratěnky.

Ps: přikladam i foto hroznů Reliance na mé mateční rostlině.
Přílohy
20250714_092405.jpg
20250714_092017.jpg
20250714_092317.jpg
Naposledy upravil(a) Ondra dne 14 črc 2025, 09:50, celkem upraveno 2 x.


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

A jestě Reliance ve skleniku. Tady to už je urychlené. 
Přílohy
20250714_091425.jpg


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
Uživatelský avatar
matkoo
Aktivní člen
Příspěvky: 337
Registrován: 10 kvě 2021, 08:19
Bydliště: Bratislava - Vajnory, 130 mnm
Kraj: Bratislava
Has thanked: 27 times
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od matkoo »

Arni sa krásne chytilo pri C->Z, ale zdá sa mi, akoby ho už tá fólia príliš sťahovala.  Môžem ju už odstrániť, alebo radšej ešte počkať? 
Vďaka
Martin
20250802_153723.jpg
 


Plodi: Vostorg, Gordej, Ruslan, Elma, Pannónia Kincse, Souvenir, Arkadia, Aladdin, Veles, Rošfor, Beloje čudo, Cimus, Šarada UA, Skazka, Anita
Este neplodi: Zolotce, Tajna monacha, Valjok, Dyňka
Zrusene: Izabella, Nero, Pamjati Dombkovskoj, Galahad (prestepeny na Arni)
haco
Aktivní člen
Příspěvky: 1325
Registrován: 05 úno 2020, 23:55
Bydliště: Trencin 210 m.n.m.
Kraj: Trenciansky. SR
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od haco »

Je to uz priskrtene, odmotal by som, ale nanovo utiahol s novou paskou. Treba sa snazit, aby bola paska navinuta v co najsirsich pasoch, vtedy je dostatocne elasticka a dokaze sa prisposobit. Finalne by som odmotal az neskoro na jesen, resp. az na jar...


Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

matkoo píše: 03 srp 2025, 13:53 Arni sa krásne chytilo pri C->Z, ale zdá sa mi, akoby ho už tá fólia príliš sťahovala.  Môžem ju už odstrániť, alebo radšej ešte počkať? 
Vďaka
Martin20250802_153723.jpg
 
Není teď kam spěchat. Ačkoliv se to nezdá, tak přiroda už pomalu vstupuje do dormance, tedy začiná úřadovat ABA kyselina = snižuje se rychlost růstu a dochazí ke zrání dřeva.
Tzn: Už to zas tak moc víc nenaroste. Nech to na jaro, je to teď v pohodě. Čim vic do toho budeš vrtat, tim víc to akorát ohrozíš vylomením.  ;-)
Přílohy
Screenshot_20250803_182821_Chrome.jpg


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
mafa
Příspěvky: 96
Registrován: 09 lis 2024, 18:49
Kraj: Presovsky
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od mafa »

pri štiepení čierne do zeleného odstraňujem pásku na 40 deň, hlavne ak z očka vyraší viac letorastov, a následne v niektorých prípadoch to obtočím páskou Buddy Tape, táto páska sa sama časom rozloží 
Přílohy
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg


Poprad 700 mnm.

51-11-3,Adrinalin, Akkord, Akvarel, Alex k-m, Alexander Lukasenko, Alinka, Anna German, Avatar, Avtograf Kalugina, Azov k-m, Barbi, Baronessa (Burdak), Baronessan (Kalugin), Basardi,Batja, Bravissimo k-m, Brjunetka, Cimus k-m, Carlik, Carodejka, Cervona Kalina, Citadel, Cornyj Joker, Danila, Dikij Angel, Dior, Don Juan, Dynka, Eldorado ( Kasic ), Eldorado ( Visnivecky ) , Extrim, Fantazer, Fenix, Fres Muskat, Hrom, Iriska k-m, Jamajka, Javelin k-m, Joker, Karolina Kalugina, Krasavica Kazacka, Kataleja, Klubnicnyj, Korol Vkusa, Krasa Dnepra, Krasnaja Sapocka, Keasnyj Princ, Krivbas, Kupidon, Kuzmic, Kvartet, Kvint, Leja, Lolita Torez, Lordik, Malva Rossa, Manila, Marka, Medeja, Melon, Mercisor Muskatnyj, Moldavskyj Manikur, Mozajka k-m, Muskat Dona, Muskat Koneva, Muskatel Bordo, Muza, Nirvana k-m, Padarok Dnepru, Pamjati Smelova, Pasadena, Peljustki Trojandy, Plombir Krasnyj, Premium, Red King, Rozovyj Palcik, Slava Ukrajine, Sofina, Sakira, Solncedar, Solncejar, Sikida k-m, Technologicnyj, Tekumze, Terra, Tor, Vasilok, Vika Viktoria, Vilija, Visna, Vodnaja Lilija, Vzlot, Zagatka Kalugina, Zoltaja reka,
Zoltyj Velikan, Zub Drakona
Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 4436
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Been thanked: 16 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Lubo »

Ondra píše: 03 srp 2025, 18:10 Není teď kam spěchat. Ačkoliv se to nezdá, tak přiroda už pomalu vstupuje do dormance, tedy začiná úřadovat ABA kyselina = snižuje se rychlost růstu a dochazí ke zrání dřeva.
Tzn: Už to zas tak moc víc nenaroste. Nech to na jaro, je to teď v pohodě. Čim vic do toho budeš vrtat, tim víc to akorát ohrozíš vylomením.  ;-)

 
Ondra, príď to ukázať môjmu viniču :-), ja môžem vylamovať zálistky každý týždeň a to už  majú nasadené nové kvetenstvá. Takto to ide dokola až do do konca septembra.
 
 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -315 m.n.m,
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

Lubo píše: 04 srp 2025, 10:37 Ondra, príď to ukázať môjmu viniču :-), ja môžem vylamovať zálistky každý týždeň a to už  majú nasadené nové kvetenstvá. Takto to ide dokola až do do konca septembra.
 
Ja to tvrdim pořád, že se vždycky někde najde nějaký rebel!  :-)


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
Lubo
Aktivní člen
Příspěvky: 4436
Registrován: 28 črc 2021, 21:49
Bydliště: Bytča
Kraj: Žilinský
Been thanked: 16 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Lubo »

Ondra píše: 04 srp 2025, 11:37 Ja to tvrdim pořád, že se vždycky někde najde nějaký rebel!  :-)


 
...ten rebel sa volá stolový vinič, on sa potvora inak správa ako muštové odrody ;-)
 
 
 


Bytča - kotlina, záhrada-rovina -315 m.n.m,
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

Lubo píše: 04 srp 2025, 11:43 ...ten rebel sa volá stolový vinič, on sa potvora inak správa ako muštové odrody ;-)
 
Však jo, já to beru.  ;-)
Myslel jsem samozřejmě predevším zesilení místa srůstu, nikoliv sekundární růst u zálistků.


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
Lada
Aktivní člen
Příspěvky: 233
Registrován: 08 led 2025, 10:50
Kraj: Jihomoravský
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Lada »

mafa píše: 04 srp 2025, 10:27 pri štiepení čierne do zeleného odstraňujem pásku na 40 deň, hlavne ak z očka vyraší viac letorastov, a následne v niektorých prípadoch to obtočím páskou Buddy Tape, táto páska sa sama časom rozloží 

 
To jsou pěkné ukázky, málo vídané způsoby a všechno perfektně srostlé. Nejvíc mě překvapil 3. způsob, spojení břišních stran, rozštěp přes diafragmu v nodu, a přesto bujný růst ze všech 3 oček. Nádhera.
 


Brno, zahrada, 205 m n. m., pH 8-8,5; HVO 205 dní, tropy 42 dní, srážky 159 dní
Bohous
Aktivní člen
Příspěvky: 456
Registrován: 24 srp 2020, 21:45
Bydliště: Zdiby, Praha - Východ
Kraj: Středočeský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Bohous »

Najednou se mi "rozhýbaly" dva rouby Č-Z z května, které nejprve vyrazily a pak zaschly. Teď znovu raší, sice málo, ale přeci. S tím jsem se ještě nesetkal, nanejvýš že zpočátku nerašily vůbec. Máte někdo podobnou zkušenost?


Severní hranice Prahy, rovina na kopci 300 mnm. Barvy: plodí, ještě neplodí, zrušeno

Odrůdy: Adler, Arni, Augustovskij, Cimus, Dubovskij Rozovij, Galahad, Garold, Geliodor, Gran Pri, Chrupka Bílá, Chrust, Jupiter, Katalonia, Lorus, Madlenka, Mladen, Muscat Blue, Nero, Picurka, Polo Muscat, Poslanník, Rebeka, Rošfor, Skazka, Světlana, Šaráda UA, Vanessa, Venus, Zolotce
Uživatelský avatar
Ondra
Aktivní člen
Příspěvky: 407
Registrován: 08 kvě 2024, 19:26
Kraj: JM
Has thanked: 25 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Ondra »

Bohous píše: 06 srp 2025, 09:04 Najednou se mi "rozhýbaly" dva rouby Č-Z z května, které nejprve vyrazily a pak zaschly. Teď znovu raší, sice málo, ale přeci. S tím jsem se ještě nesetkal, nanejvýš že zpočátku nerašily vůbec. Máte někdo podobnou zkušenost?
 
Ahoj, ano. Cca pred 14 dny se mi probudil jeden roub, ktery jsem už měl za odepsaný. Ma teď tak 10 až 15 cm a budu se modlit, aby to zvladl přes zimu.  ;-)

Ps: předchazel tomu ale intenzivní výlom neplodných letorostů tyden před probuzenim. Asi jsem mu tím trochu domluvil.  :-)
 


Reliance (bs-3), Centurion (bs-2), Regent (s-3), Arkadia (s-3,5), Chrupka bílá (s-4), Muškát "bílý" (s-4), Prim (s-3). Alvika?
Ještě neplodí: Muscat Bleu (s-3), Vostorg (s-2,5), Jutal (bs-2), Talisman• (s-2), Cimus 6x (bs-2), Attika (bs-3), Perleta (bs-4), Elma (bs-4).
Likvidace (přeroubováno) Teréz (s-4), Late Rizamat (s-4), Hamburský muškát (s-4), Afuz Ali (s-3).
--> prozatim na Reliance. Bude tam více druhů (2026+)
Sazenice v květináči
Džin (bs-4), Zolotce (bs-2), Somerset Seedless (bs-2), Einset Seedless (bs-3), Dubljanskij (s-2), Cardinal (s-4), 2x Alden (s-3), Krasavčik•(s-3)
Uvažuji o: Lord (bs-2,5), Ivanka (bs-3), Jupiter USA (bs-3,5), Venus (bs-3), + černý sultan, Nachodka, Arni
mafa
Příspěvky: 96
Registrován: 09 lis 2024, 18:49
Kraj: Presovsky
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od mafa »

mafa píše: 04 srp 2025, 10:27pri štiepení čierne do zeleného odstraňujem pásku na 40 deň, hlavne ak z očka vyraší viac letorastov, a následne v niektorých prípadoch to obtočím páskou Buddy Tape, táto páska sa sama časom rozloží 
Po odstránení pásky na cca 40 deň, rast oveľa silnejší ako pri obmotanom letoraste
Přílohy
Messenger_creation_79818292-A300-4505-9001-E466F0C1A781.jpeg


Poprad 700 mnm.

51-11-3,Adrinalin, Akkord, Akvarel, Alex k-m, Alexander Lukasenko, Alinka, Anna German, Avatar, Avtograf Kalugina, Azov k-m, Barbi, Baronessa (Burdak), Baronessan (Kalugin), Basardi,Batja, Bravissimo k-m, Brjunetka, Cimus k-m, Carlik, Carodejka, Cervona Kalina, Citadel, Cornyj Joker, Danila, Dikij Angel, Dior, Don Juan, Dynka, Eldorado ( Kasic ), Eldorado ( Visnivecky ) , Extrim, Fantazer, Fenix, Fres Muskat, Hrom, Iriska k-m, Jamajka, Javelin k-m, Joker, Karolina Kalugina, Krasavica Kazacka, Kataleja, Klubnicnyj, Korol Vkusa, Krasa Dnepra, Krasnaja Sapocka, Keasnyj Princ, Krivbas, Kupidon, Kuzmic, Kvartet, Kvint, Leja, Lolita Torez, Lordik, Malva Rossa, Manila, Marka, Medeja, Melon, Mercisor Muskatnyj, Moldavskyj Manikur, Mozajka k-m, Muskat Dona, Muskat Koneva, Muskatel Bordo, Muza, Nirvana k-m, Padarok Dnepru, Pamjati Smelova, Pasadena, Peljustki Trojandy, Plombir Krasnyj, Premium, Red King, Rozovyj Palcik, Slava Ukrajine, Sofina, Sakira, Solncedar, Solncejar, Sikida k-m, Technologicnyj, Tekumze, Terra, Tor, Vasilok, Vika Viktoria, Vilija, Visna, Vodnaja Lilija, Vzlot, Zagatka Kalugina, Zoltaja reka,
Zoltyj Velikan, Zub Drakona
Mirek
Aktivní člen
Příspěvky: 1483
Registrován: 30 led 2020, 12:53
Bydliště: Břeclav
Kraj: Jihomoravský
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od Mirek »

Při včerejším "značkování" odrůd jsem objevil jeden roub Haloweenu, který je zatím zelený. Pokud přežije, tak na zimu dostane zábal.

Obrázek
 


LadaSvijany
Aktivní člen
Příspěvky: 2450
Registrován: 14 kvě 2020, 13:17
Bydliště: Svijany
Kraj: Liberecký kraj
Been thanked: 4 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Ockovanie a preštepovanie viniča

Příspěvek od LadaSvijany »

Míro, určitá šance, byť malá, to pořád je.


Svijany, 255 mnm, asi 100 stolních odrůd
Odpovědět

Zpět na „Přeštěpení na jinou odrůdu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů